عکاسی، فیلم برداری و تدوین - خانه هنر شماره یک

عکاسی، فیلم برداری و تدوین

در زندگی هر انسانی قطعاً بارها پیش آمده است که با خود اندیشیده‌ باشد، ای کاش می‌توانست در یک لحظه خاص زمان را متوقف کند و یا یک لحظه خاص را دقیقاً همانطور که هست، برای همیشه در ذهن خود ثبت و نگه‌داری کند. عکس‌ها و فیلم‌ها چه به شکل سنتی و چه به شکل مدرن همان چیزهایی هستند که به راحتی می‌توانند ما را به یک لحظه خاص برگردانند یا کادر بسته یک لحظه را تا ابد برای‌ ما حفظ کنند.

عکاسی و فیلم برداری، هنری است که می‌تواند برای خودتان یا برای افراد دیگر خاطره‌سازی و لحظات جذاب را برای شما حفظ کند. برای پرداختن و یاد گرفتن این هنر نیز مانند هر کار دیگری، به آموزش و ذوق هنری نیاز است. خانه هنر شماره یک با بهره‌گیری از برترین و مجرب‌ترین اساتید اقدام به برگزاری انواع کلاس‌های مرتبط با عکاسی، فیلم برداری و تدوین برای علاقه‌مندان به این بخش از هنر کرده است.

کلاس عکاسی

عکاسی هنر ثبت و ضبط لحظه‌هاست به گونه‌ای که برانگیزاننده احساسات و عواطف آدمی باشد؛ خواه با یادآوری یک خاطره و خواه با به تصویر کشاندن لحظات و اتفاقاتی که هر انسانی را مجبور به تجسم و تفکر کند.

هنرجویان علاقه‌مند به عکاسی حتی اگر به عکاسی صرفاً به چشم یک تفریح و سرگرمی نگاه کنند، می‌توانند بسیار سریع از این هنر در جهت کسب درآمد نیز بهره‌مند شوند.

شاید یکی از نکاتی که هیجان و اشتیاق افراد را به سمت این هنر جذاب بیشتر می‌کند، بازار کار گسترده‌ عکاسی باشد. رشته عکاسی یکی از رشته‌های پرتقاضایی است که تقریبا در هر رشته کاری دیگری نیاز به آن حس می‌شود.

بازار کار عکاسی به همین جا خلاصه نمی‌شود. شما می‌توانید با سبک موردعلاقه خودتان، عکس‌های جذاب و هیجان‌انگیز بگیرید و در نهایت با برگزار کردن گالری‌های شخصی، از طریق فروش آثارتان به کسب درآمد برسید.

پس از فراگیری این هنر شما به راحتی می‌توانید وارد بازار کار شده و به صورت پروژه‌ای یا به صورت فریلنسری با شرکت‌ها، آتلیه‌ها و افراد مختلف همکاری کنید، به آموزش این هنر به سایر افراد و هنرجوها بپردازید، برای شرکت‌های تبلیغاتی به تولید محتوای تصویری بپردازید یا در نهایت برند شخصی خودتان را در زمینه عکاسی داشته باشید.

آموزش عکاسی در خانه هنر شماره یک

در خانه هنر شماره یک، ما با گرد آوردن مجرب‌ترین و بااستعدادترین مدرسان عکاسی، سعی در برگزاری کلاس‌های آموزشی در بالاترین سطح کیفیت را داریم.

کلاس عکاسی در خانه هنر شماره یک شامل عکاسی پایه و مقدماتی، عکاسی پیشرفته و حرفه‌ای، پرتره آتلیه و نورپردازی، عکاسی سینما و تئاتر، عکاسی مفهومی و خلاقانه می‌باشد.

همچنین با پیشرفت تلفن‌های همراه و قدرت عکس برداری بالای موبایل‌ها، به تازگی کلاس‌های عکاسی حرفه‌ای با موبایل نیز در بین هنرجویان علاقه‌مند طرفدار پیدا کرده و خانه هنر شماره یک نیز از غافله عقب نمانده و اقدام به برگزاری کلاس عکاسی حرفه‌ای با موبایل نیز می‌کند.

کلاس فیلم برداری

فیلم برداری همانند عکاسی هنر ثبت لحظه‌هاست با این تفاوت که شما می‌توانید نه تنها یک فریم، بلکه هزاران فریم را ثبت و ضبط کنید و هنر خود را با ضبظ اتفاقات به دیگران منتقل کنید.

توانایی فیلم برداری و رسیدن انسان به این دستاورد را می‌توان نقطه عطفی در تاریخ بشریت نامید. سینما و تلویزیون همواره مدیون و مرهون اختراع دوربین فیلم برداری خواهند بود و فیلم برداری نه تنها باعث پیشرفت و دگرگونی هنر شد، بلکه به پیشبرد علم و فناوری نیز کمک شایانی کرد.

امروزه هنرجویان علاقه‌مند به فیلم برداری به دلایل مختلفی اقدام به شرکت در کلاس‌های فیلم برداری می‌کنند؛ از علاقه به سینما گرفته تا بازار کار داغ و همیشگی این هنر!

آموزش فیلم برداری در خانه هنر شماره یک

در خانه هنر شماره یک، دوره آموزشی فیلم برداری در دو سطح پایه (مقدماتی) و پیشرفته (حرفه‌ای) برگزار می‌شود و شرکت در دوره پایه فیلم برداری پیش نیاز خاصی ندارد و همه افراد با هر سطح دانشی می‌توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند اما به صورت کلی دید هنری، خلاقیت، توجه به جزئیات و توانایی مفهوم سازی را می‌توان به عنوان پیش نیاز ورود به حوزه فیلم برداری دانست.

ما با بهره‌گیری از برترین و مجرب‌ترین اساتید این حوزه سعی کرده‌ایم تا تمام آن چیزهایی که هنرجویان علاقه‌مند به رشته فیلم برداری نیاز دارند را برطرف کنیم.

شناخت اصول کادربندی، آشنایی با حرکات و نماهای مختلف فیلم برداری، آشنایی با انواع رایج دوربین‌های فیلم برداری، آشنایی با فرمت‌های مختلف فیلم برداری، آشنایی با تکنیک‌های فیلمبرداری، آشنایی با تجهیزات حرکتی از قبیل کرین، تراولینگ، شاریو، استدی کم، هلی‎شات و غیره، اصول فیلمبرداری از مجالس عروسی و اصول فیلم برداری مستند، موزیک ویدئو از جمله مواردی‌ست که در دوره‌های آموزشی فیلم برداری به هنرجویان تدریس می‌شود.

البته ذکر این نکته ضروری است که اگر فردی بخواهد یک فیلم بردار خوب شود، در وهله اول باید انتقادپذیر باشد. توانایی خلق آثار هنری، داشتن علاقه فراوان به فیلم برداری و تصویربرداری، توانایی حفظ آرامش، داشتن روحیه کار تیمی، داشتن توان بدنی مناسب، داشتن دید هنری به دنیای اطراف و رنگ شناسی از دیگر مسائل مهم برای ورود به رشته فیلم برداری و موفقیت در بازار کار مناسب آن است.

کلاس تدوین

تدوین هنر اتصال قسمت‌های مختلف فیلم به یکدیگر است؛ به گونه‌ای که بیشترین تأثیر را بر مخاطب داشته باشد. تدوین فیلم (Film Editing) یکی از مهارت‌هایی حوزه فیلم سازی و از معدود مهارت‌هایی‌ست که تقریباً منحصر به سینماست. تدوین فیلم هنر و مهارتی است که همزمان نیاز به دانش فنی و خلاقیت در کار دارد.

تدوین مهم‌ترین مراحل تولید یک فیلم سینمایی و یا هر اثر تصویری دیگر است که پس از پایان مرحله‌ فیلم‌برداری توسط تدوینگر ویرایش شده و محصول نهایی تولید می‌شود.

افرادی که توانایی لازم را در دوره تدوین فیلم و ساخت تیزر تبلیغاتی کسب می‌کنند، به راحتی می‌توانند جذب بازار کار گسترده این حوزه بعنوان یک تدوینگر حرفه‌ای در شرکت‌های تبلیغاتی و فیلم سازی در داخل و خارج از کشور شوند و یا به صورت فریلنسر در سایت‌های مرتبط اقدام به جذب پروژه با مبالغ بالا نمایند.

آموزش تدوین در خانه هنر شماره یک

نرم‌افزار ادوبی پریمیر (Adobe Premiere) کاربردی‌ترین و متداول‌ترین نرم‌افزار تدوین فیلم است. با این نرم‌افزار می‌توان با بالاترین کیفیت، ادیت و تدوین فیلم را انجام داد. همچنین از پریمیر می‌توان در تدوین و تولید فیلم سینمایی کوتاه و بلند،  تبلیغات، ویدئو کلیپ، ویدئوهای اینستاگرام، ووله، ویدئو آرت، زیرنویس و … کمک گرفت. علاوه بر آن این نرم‌افزار یکی دیگر از اعضای خانواده بزرگ Adobe بوده و به خوبی با دیگر نرم‌افزارهای این کمپانی هماهنگ و یکپارچه است. یکی دیگر از مزایای این نرم‌افزار سبک بودن آن و پشتیبانی از انواع فرمت‌هاست. همچنین این نرم‌افزار، علاوه بر کیفیت بسیار بالا، با تکنولوژی‌های روز نیز سازگاری دارد. بنابراین یادگیری این نرم‌افزار به افرادی که می‌خواهند در حوزه تدوین فیلم فعالیت کنند، کمک بسیاری می‌کند.

در خانه هنر شماره یک اساتید مجرب حوزه تدوین، در جلسات آموزشی پروژه محور به هنرجویان علاقه‌مند به هنر تدوین تمامی نکات را آموزش می‌دهند.

مدرسان عکاسی، فیلم برداری و تدوین در خانه هنر شماره یک

امیر خدامی

فعالیت حرفه‌ای عکاسی از سال ۱۳۷۸
مدرس دانشگاه

۲۰٪ تخفیف!

           ثبت نام کلاس‌های

         پیانو، گیتار، هنگ‌درام،             ویلن، تنبک، موسیقی                کودک و نقاشی

برای روزهای    پنج‌شنبه!

درخواست ثبت نام

پیمایش به بالا