آموزش گیتار پاپ در غرب تهران - خانه هنر شماره یک

آموزش گیتار پاپ در غرب تهران

آموزش گیتار پاپ به علت راحت‌تر بودن نواختن به عنوان یکی از محبوب‌ترین سبک‌های نوازندگی در موسیقی پاپ ایرانی است. سبک پاپ که به نوعی جذاب‌ترین سبک آموزشی برای هنرجویان مبتدی علاقه‌مند به ساز گیتار است. ما در دپارتمان موسیقی خانه هنر شماره یک این فرصت را برای هنرجویان علاقه‌مند به آموزش گیتار پاپ فراهم آورده‌ایم.

خانه هنر شماره یک با برگزاری کلاس گیتار پاپ در غرب تهران بعنوان یکی از برترین آموزشگاه‌های موسیقی غرب تهران آماده خدمت‌رسانی به شما هنرجویان گرامی‌ست. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم زیر و ثبت اطلاعات خود، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

آموزش گیتار پاپ

موسیقی پاپ یا pop از کلمه popular گرفته شده است و معنی محبوب و مردمی می‌دهد؛ به طور کلی موسیقی پاپ را می‌توان موسیقی عامه‌پسند دانست. در موسیقی پاپ احساسات، بصورت کاملا ساده و صمیمی به مخاطب منتقل می‌شود. موسیقی پاپ اکثراً همراه با آواز است.

در واقع می توان گفت پاپ ژانر موسیقی نیست؛ بلکه هر موسیقی که بتواند نظر مردم را جلب کند، پاپ است.

شما برای آهنگ پاپ باید اصول مبتدی گیتار را بیاموزید، که شامل نحوه شمارش زمان، پیشرفت در آکوردهای ساده در هر یک از کلیدهای باز، ساخت آکوردهای مینور ماژور و هفتم، الگوهای ریتم پایه، نحوه ساختار یافتن آهنگ‌ها، نام نت‌ها در هر آکورد، پوزیشن مقیاس‌های باز و نت‌های باس برای هر کلید، نحوه نواختن آکوردها از برگه نت موسیقی و نمودار آکورد و… می‌باشد.

آموزش در سبک گیتار پاپ بسیار ساده پیش می‌رود و آموزش نت‌ها، علائم و نشانه‌های موسیقی به حد نیاز در ابتدا ارائه می‌گردد. در ادامه بیشتر بر آموزش و نواختن قطعات پاپ تاکید می‌شود و هنرجو از ابتدا یاد می‌گیرد که چگونه قطعات موسیقی پاپ را که دوست دارد، اجرا کند. در این سبک آموزش بر محور نوازندگی می‌چرخد و سعی می‌شود تا بیش از هر چیز دیگر و زودتر از همه موراد، هنرجو بتواند به اجرا برسد.

آموزش ریتم و آکوردها نیز که بخش مهمی در آموزش گیتار است، در این سبک بیشتر مورد توجه است و به هنرجو کمک می‌کند تا سریع‌تر به اجرای ریتم قطعات مختلف مسلط شود و همچنین بتواند به اجرای خوانندگی روی ساز خود بپردازد.

آموزش گیتار پاپ یا گیتار کلاسیک؛ کدامیک بهتر است؟

آموزش گیتار پاپ همانطور که اشاره کردیم در اصل مهارت‌های آکوردگیری و ریتم است، نواختن آهنگ پاپ چیز زیادی از شما نمی‌خواهد و شما با هر گیتاری می‌توانید کمی یاد بگیرید. برای یادگیری با آکوردهای باز شروع کنید و ادامه دهید تا جابه‌جایی خوب بین آکوردها و نت‌ها روی دسته را بیاموزید.

یادگیری مهارت‌های آکوردگیری و دانستن ریتم به شما کمک می‌کند زودتر به هدف نواختن آهنگ‌های پاپ برسید. با صرف زمان بیشتر که البته ارزشش را هم دارد می‌توانید مقیاس‌های ماژور مینور و میزان‌های پنتاتونیک را بنوازید و این به شما امکان بیشتری برای نواختن آهنگ‌ها می‌دهد اما در یادگیری گیتار کلاسیک، شما از ابتدا به صورت کاملا استاندارد و اصولی یادگیری گیتار را شروع می‌کنید. تئوری موسیقی، نت خوانی، ملودی‌های ساده، انگشت گذاری، آکوردها و… را به صورت کامل از مبتدی تا سطوح بالاتر می‌آموزید و در اصل «موسیقی» یاد می‌گیرید! که این مسئله زمان بیشتری را می‌طلبد اما بسیار ارزشمندتر است.

 

کلاس گیتار پاپ در غرب تهران

آموزش گیتار پاپ تفاوت چندانی با آموزش گیتار کلاسیک ندارد. شما برای یادگیری گیتار قطعاً باید اصول اولیه‌ای را بدانید تا بتوانید با ساز گیتار اجرا کنید و وقتی بتوانید با این ساز بنوازید، پس می‌توانید بر روی قطعات پاپ هم گیتار اجرا کنید.

در آموزش گیتار پاپ، این موضوع که ما گیتار پاپ را یک متد در نظر بگیریم، اشتباه است؛ چرا که خیلی از نوازنده‌ها در اصل یا نوازنده سبک کلاسیک یا فلامنکو بوده‌اند که حالا بر اساس نیاز جامعه و بازار موسیقی در حال اجرا برای موسیقی پاپ هستند! این موضوع در تمامی سازها وجود دارد مانند یک نوازنده ویولن پاپ که قطعا می‌تواند قطعات کلاسیک و ایرانی را نیز اجرا کند.

چکیده مطلب این است که در اصل نوازنده پاپ آزادی عمل بیشتری دارد و این یعنی مهارت بالایی باید داشته باشد، باید تکنیک‌های مختلف را بلد باشد که از سبک‌های نوازندگی اصلی مثل کلاسیک این تکنیک‌ها را یاد گرفته است؛ چرا که فضای موسیقی پاپ به شکلی است که نیاز به تکنیک‌های بیشتری هم دارد.

ما در خانه هنر شماره یک آموزش گیتار پاپ را جدا از سایر آموزش‌های مرتبط با این ساز نمی‌دانیم. این موضوع البته بدین معنا نیست که در خانه هنر شماره یک کلاس‌های آموزشی تحت عنوان گیتار پاپ وجود ندارد؛ بلکه به این معناست که کلاس‌های آموزش گیتار پاپ همانند سایر کلاس‌ها نظیر گیتار کلاسیک بر اصول و استاندارد‌هایی استوار است.

هزینه کلاس گیتار پاپ

معمولا هزینه یک کلاس بر اساس معیارهای متفاوتی مشخص می‌شود اما مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه آموزش گیتار پاپ سابقه موسسه و کیفیت استاد است. معمولا اساتید برتر گیتار حق الزحمه بیشتری نسبت به سایر اساتید دریافت می‌کنند و این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل گران‌تر بودن کلاس‌هایی است که توسط اساتید برتر و شناخته شده برگزار می‌شود.

یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعات در تعیین هزینه‌های کلاس آموزش گیتار، پشتیبانی موسسه از آن کلاس است. در این صورت اگر موسسه پشتیبانی مناسبی نداشته باشد، ممکن است مشکلاتی برای هنرجو پیش بیاید. البته مکان جغرافیایی کلاس هم در کلاس‌های حضوری نقش مهمی در تعیین قیمت کلاس گیتار دارد. برخی از موسسات در بهترین نقاط شهر قرار دارند و از همین جهت هزینه‌ اجاره کلاس و دیگر هزینه‌های جاری‌شان بسیار زیاد است و در نتیجه قیمت کلاس‌های‌شان هم بیش‌تر است.

خانه هنر شماره یک با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی موجود در جامعه سعی کرده تا به بهترین نحو فرایند قیمت‌گذاری کلاس‌های آموزش گیتار پاپ خود را انجام دهد تا هنرجویان علاقه‌مند به فراگیری ساز گیتار پاپ بتوانند در کنار بهره‌مندی از بهترین اساتید دغدغه‌ی دیگری جز تمرین و ممارست نداشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰٪ تخفیف!

           ثبت نام کلاس‌های

         پیانو، گیتار، هنگ‌درام،             ویلن، تنبک، موسیقی                کودک و نقاشی

برای روزهای    پنج‌شنبه!

درخواست ثبت نام

اسکرول به بالا