آموزش خوانندگی پاپ - خانه هنر شماره یک

آموزش خوانندگی پاپ

آموزش خوانندگی پاپ بیش از هر چیز به یک برنامه آموزشی خوب و مدون در کنار یک استاد توانمند نیاز دارد تا با چاشنی تمرین و ممارست، تلاش‌های هنرجو به ثمر بنشیند. ما در خانه هنر شماره یک با بهره‌مندی از بهترین اساتید اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش آواز پاپ در سطوح مختلف کرده‌ایم.

خانه هنر شماره یک با برگزاری کلاس خوانندگی پاپ در غرب تهران بعنوان یکی از برترین آموزشگاه‌های موسیقی غرب تهران آماده خدمت‌رسانی به شما هنرجویان گرامی‌ست. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم زیر و ثبت اطلاعات خود، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

خوانندگی پاپ

موسیقی پاپ یا pop از کلمه popular گرفته شده است و معنی محبوب و مردمی می‌دهد؛ به طور کلی موسیقی پاپ را می‌توان موسیقی عامه‌پسند دانست. در موسیقی پاپ احساسات، بصورت کاملا ساده و صمیمی به مخاطب منتقل می‌شود. موسیقی پاپ اکثراً همراه با آواز است.

آموزش خوانندگی پاپ عمومی یعنی یادگیری اصول اولیه‌ی صداسازی در زمینه پاپ. با یادگیری اصول اولیه به راحتی می‌توانید کار خود را آغاز کنید و در این زمینه موفق شوید. توجه داشته باشید که برای یادگیری موسیقی کلاسیک و سنتی هم می‌توانید از این اصول اولیه استفاده کنید.

با بهره‌مندی از این آموزش‌ها و انجام تمرینات خوانندگی، درست خواندن را یاد می‌گیرید. به نحوی که هیچگونه آسیبی به صدای خود وارد نکنید و اگر صدای شما در گذشته آسیب دیده است، آن را برطرف کنید. زیرا یک خواننده حرفه‌ای باید حنجره‌ی سالمی داشته باشد و با حنجره‌ی آسیب دیده نمی‌توانید خواننده شوید. علاوه بر مواردی که گفته شد، با بهره مندی از آموزش‌ها می‌توانید تارهای صوتی خود را هم تقویت کنید و آن را پرورش دهید.

فراموش نکنید که این قسمت، مهم‌ترین قسمتی می‌باشد که در آموزش خوانندگی پاپ وجود دارد. پس بهتر است به آن اهمیت دهید و پایه خود را محکم کنید. زیرا هر چقدر در این مرحله قوی‌تر شوید، خواننده بهتری خواهید شد و همگان از صدای شما لذت خواهند برد.

آموزش خوانندگی پاپ همراه با ساز

قدم مهم دیگری که در آموزش خوانندگی پاپ وجود دارد، یادگیری یک ساز است. هر چقدر در زمینه موسیقی با سواد‌تر باشید، خواننده‌ی حرفه‌ای‌تر و بهتری خواهید بود. منظور از با سواد بودن، بلد بودن یک ساز است. به طور کلی می‌توان گفت که یادگیری یک ساز در آموزش خوانندگی پاپ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و امری ضروری است؛ زیرا در تمرین کردن به شما کمک می‌کند، درک شما را نسبت به موسیقی و خوانندگی افزایش می‌دهد و یادگیری را برای شما راحت‌تر می‌کند.

یادگیری سلفژ یعنی یادگیری علمی که باعث هماهنگ شدن گوش و حنجره می‌شود و به خواننده یاد می‌دهد که به صورت درست و اصولی نت‌های موجود در یک قطعه را اجرا کند.

یادگیری سلفژ پیش از آموزش خوانندگی پاپ

یادگیری سلفژ هم یک قدم بسیار مهم در آموزش خوانندگی پاپ می‌باشد که باید به آن توجه کنید؛ اما متاسفانه افرادی که به دنبال آموزش خوانندگی هستند، به سراغ این قدم مهم نمی‌روند. با وجود اینکه سلفژ اهمیت بسیار زیادی دارد و با یادگیری آن می‌توانید با مفاهیم مهم موسیقی آشنا شوید.

اگر به یادگیری سلفژ اهمیت ندهید، هنگام خواندن با مشکل مواجه می‌شوید. به این صورت که قطعات را به صورت کورکورانه اجرا می‌کنید و فاصله‌های هارمونی را نمی‌توانید به درستی بخوانید. با یادگیری سلفژ، خوانندگی پاپ را به صورت اصولی و از پایه یاد بگیرید و یک خواننده حرفه‌ای شوید.

سلفژ چیست؟

در خوانندگی تکنیکی وجود دارد که با استفاده از آن خواننده به راحتی می‌تواند نت‌ها را ادا کند، که به آن سرایش یا سلفژ گفته می‌شود. موسیقی هفت نت دارد و هر کدام از نت‌ها شامل صدای زیر و بمی خاصی هستند که در هر مرحله باید در موقعیت خاص خود خوانده شوند.

سلفژ خواندن به ترتیب، منظم و مداوم نت‌هاست که هر کدام از نت‌ها دارای زمان خاص خود هستند که باید نت‌ها در جا و زمان مشخص خود خوانده شوند. همچنین در کنار نت‌ها سکوت‌هایی وجود دارد که هر کدام از آنها زمان و معنای خاص خود را دارند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند که در سلفژ این سکوت‌ها نیز باید به طور صحیح و اصولی رعایت شوند. سلفژ به آموزش چگونگی تولید نت‌ها از طریق حنجره و از نظر زمانی و صدایی می‌پردازد. همچنین سلفژ درک صحیح شنیدن و زمان نت‌ها در کنار درست اجرا کردن نت‌ها در موسیقی می‌باشد. آموزش سلفژ پیش از آموزش آواز (چه آواز سنتی ایرانی و چه آواز پاپ) می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

از کجا بفهمیم که صدای خوبی برای خوانندگی پاپ داریم؟

اکثر افراد بر این باورند که برای خواننده شدن فقط باید صدای خوب داشته باشند؛ در صورتی که این فکر اشتباه است، زیرا در وهله اول صدای خوب یک موضوع نسبی است و کاملاً مبتنی بر سلیقه افراد است. همچنین داشتن یک صدای خوب به تنهایی باعث خواننده شدن نمی‌شود و اگر کسی می‌خواهد خواننده شود، باید با شرکت در کلاس‌های آواز و دوره‌های آموزش خوانندگی تکنیک‌ها و اصول خوانندگی را به طور کامل بیاموزد.

اگر شما سعی دارید بدون آموزش خواننده شوید، به موفقیت زیادی در این زمینه نمی‌رسید؛ به این دلیل که آموزش صدا را پخته‌تر و بی‌نقص‌تر می‌کند و می‌توانید از تجربیات و تکنیک‌هایی که اساتید این حوزه بر آنها آگاه هستند، استفاده کنید تا توانایی های شما افزایش پیدا کند.

خوانندگی راه سخت و پر چالشی دارد که برای رسیدن به موفقیت باید تمامی سختی‌های آن را پشت سر بگذارید. همچنین هنرجویانی نیز وجود داشته‌اند که شاید بنظر شما صدای خوبی نداشتند ولی با شرکت در کلاس‌های آموزش آواز و خوانندگی و یادگیری اصول و قواعد آن به موفقیت دست یافته‌اند. شاید باورکردنی نباشد، اما قرار نیست که تمام کسانی که خواننده می‌شوند، حتما صدای خوبی داشته باشند! در آواز و خواننندگی اعتقاد بر این است که صدا ساختنی بوده و این علاقه است که می‌تواند راه رسیدن به هدف را هموار کند. شاید این جمله کمی تکراری به نظر برسد، اما حقیقتی است که نمی‌توان آن را کتمان کرد. توجه داشته باشید که تعبیر غلط از این موضوع مطرح شده هم می‌تواند خطرناک باشد، زیرا داشتن استعداد می‌تواند مسیر پیشرفت و دستیابی به آرزوی آوازخوانی را برای افراد، سریع‌تر کند، اما نباید فکر کرد نداشتن صدا و استعداد اولیه کافی، مانع بزرگی بر سر راه هنرجویان به حساب می‌آید.

در واقع اگر شما نیاز اولیه آواز، که همان صداست، را داشته باشید، قطعاً می‌توانید اصول خوانندگی را بیاموزید و از آن استفاده کنید. شاید برای برخی این سوال مطرح شود که تفاوت‌های صدایی افراد چه می‌شود؟ و این دقیقاً همان نقطه‌ای است که زیبایی دنیای آواز، خود را نشان می‌دهد و آن تفاوت صداهای مختلف است که باعث بروز تنوع در صدای خوانندگان مختلف و زیبایی بیشتر خوانندگی می‌شود؛ چرا که اگر قرار بود همه صداها به یک شکل باشد، آن وقت دیگر زیبایی وجود نداشت. صدای هر شخص منحصر به فرد و مانند یک ساز زیبا است ولی این فقط یک خمیر مایه اولیه است و باید پرورش پیدا کند تا بتواند به یک صدای درست و اصولی تبدیل گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰٪ تخفیف!

           ثبت نام کلاس‌های

         پیانو، گیتار، هنگ‌درام،             ویلن، تنبک، موسیقی                کودک و نقاشی

برای روزهای    پنج‌شنبه!

درخواست ثبت نام

پیمایش به بالا