آموزش سنتور غرب تهران - خانه هنر شماره یک
آموزش سنتور

آموزش سنتور غرب تهران

سنتور یکی از سازهای کهن و اصیل ایرانی است که صدای بسیار جذاب و دلنشینی دارد و توانسته نظر طرفداران موسیقی سنتی را به خود جلب کند. این ساز زیبا و دلنشین ایرانی، شهرتی جهانی دارد و می‌توان از آن به عنوان یکی از کامل‌ترین سازهای سنتی ایرانی نام برد.

نواختن سنتور، نیازمند هماهنگی بسیار زیادی بین دست‌، چشم‌ها و مغز است و نیاز به سرعت عمل بسیار بالایی دارد؛ از همین رو، برای آن که به یک نوازنده حرفه‌ای سنتور تبدیل شوید، نیاز به تمرین و تلاش بسیار زیادی دارید.

آموزش سنتور در سال‌های اخیر نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و افراد زیادی علاقه‌‌مند به یادگیری این ساز جذاب شده‌اند؛ از این رو، رفته رفته به تعداد آموزشگاه‌های موسیقی که این ساز حرفه‌ای و جذاب را آموزش می‌دهند، اضافه شد؛ اما دغدغه اصلی و همیشگی علاقه‌مندان به آموزش سنتور، انتخاب بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش سنتور است.

با یک جستجوی ساده در اینترنت، شما با انبوهی از آموزشگاه‌های موسیقی و مراکز آموزش هنر مختلف مواجه می‌شوید که ادعا دارند آموزش سنتور را از پایه به شما عزیزان ارائه می‌دهند؛ اما آیا همه این آموزشگاه‌ها از کیفیت و استاندارد مناسبی برای برگزاری کلاس سنتور برخوردارند؟ قطعا خیر. پس در این بین چگونه بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش سنتور را انتخاب کنیم؟

قطعا فاکتورهای زیادی در انتخاب آموزشگاه موسیقی برای شروع آموزش سنتور وجود دارد؛ اما مهم‌ترین آ‌ن‌ها مربی و استاد سنتور است که قرار است به شما آموزش دهد. برای آن که ساز سنتور را به‌خوبی و کاملا اصولی بیاموزید، لازم است که آموزشگاه موسیقی مناسبی را جهت آموزش سنتور انتخاب کنید.

اگر به دنبال آموزش سنتور در غرب تهران هستید و می‌خواهید بهترین آموزشگاه موسیقی غرب تهران را انتخاب کنید، ما به شما خانه هنر شماره یک را پیشنهاد می‌کنیم. در خانه هنر شماره یک، آموزش سنتور به صورت کاملا اصولی و زیر نظر بهترین اساتید این حوزه صورت می‌گیرد و شما می‌توانید سنتور را از پایه یاد بگیرید و خیلی سریع پیشرفت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش سنتور در غرب تهران، به لینک زیر مراجعه کنید.

چرا آموزش سنتور؟

سنتور یکی از سازهای جذاب و خوش‌صدای موسیقی سنتی ایران است که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این ساز، علاوه بر صدا و آوای دلنشینی که ایجاد می‌کند، نسبتا کامل است و می‌توانید انواع قطعات مختلف موسیقی را روی آن اجرا کنید. سنتور به قدری ساز کاملی است که اغلب افرادی که این ساز را یاد می‌گیرند، خیلی سریع و راحت می‌توانند سازهای دیگری مثل پیانو را نیز بیاموزند و آن‌ها را نیز در کنار سنتور، به عنوان ساز دوم، بنوازند.

آموزش سنتور

بسیاری از افراد بر این باورند که نواختن سنتور بسیار دشوار است و آموزش سنتور سخت و طاقت‌فرساست. باید گفت که اگرچه آموزش سنتور نیازمند سرعت، مهارت، هماهنگی بین چشم و دست‌ها و … است؛ اما این ساز را نیز، مثل همه سازهای دیگر، با تکرار و تمرین زیاد می‌توانید یاد بگیرید و از نواختن سنتور لذت ببرید.

معمولا افراد، در ابتدای آموزش سنتور، ممکن است به دلیل سختی‌ها و دشواری‌های ابتدای راه، دلسرد شوند و آموزش آن را کنار بگذارند؛ اما ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که با دامه دادن آموزش‌ها و تمرینات کافی، خیلی زود می‌توانید این ساز جذاب و دلنشین را بیاموزید و قطعات مختلفی را با آن بنوازید و به مرور، حرفه‌ای شوید.

تنبک یکی از سازهای اصیل ایرانی است که طرفداران مختص به خود را دارد و در سال‌های اخیر توانسته نظر بسیاری از افراد و علاقه‌مندان به موسیقی سنتی را به خود جلب کند. تنبک جزو سازهای کوبه‌ای و پوستی به حساب می‌آید و به کمک ضربات دست نواخته می‌شود. بر خلاف ساز دف که تنها به وسیله ضربه زدن نواخته می‌شود، در تنبک علاوه بر ضربه‌زدن، کشیدن انگشتان و خراش دادن نیز می‌توان استفاده کرد.

آموزش سنتور در خانه هنر شماره یک

ما در خانه هنر شماره یک، بهترین آموزشگاه موسیقی غرب تهران، ساز سنتور را به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی به شما علاقه‌مندان ارائه می‌دهیم. آموزش سنتور در خانه هنر شماره یک، زیر نظر اساتید درجه‌ یک این ساز صورت می‌گیرد.

آموزش سنتور در آموزشگاه موسیقی خانه هنر شماره یک، در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته به شما عزیزان ارائه می‌شود. اگر پیش از این، سابقه نواختن ساز سنتور را داشته باشید، در ابتدای شروع کلاس سنتور، از شما آزمون تعیین سطح گرفته می‌شود و پس از مشخص شدن مهارت‌های شما، به سطح مناسب ارجاع داده می‌شوید؛ اما اگر پیش از این تجربه نواختن سنتور را نداشته باشید، از سطح مبتدی شروع می‌کنید.

در سطح مبتدی، علاوه بر اینکه قطعات مختلف سنتور را می‌آموزید و تا پایان دوره می‌توانید برخی از قطعات را به‌خوبی بنوازید، بخری از مباحث تئوری مثل آموزش نت خوانی را نیز می‌آموزید تا آموزش سنتور را به صورت کاملا اصولی و حرفه‌ای و طبق اصول مهم موسیقی بیاموزید. تدریس موضوعات آکادمیک و تئوری موسیقی در جلسات اولیه آموزش سنتور، شاید از نظر شما بی‌فایده باشد؛ اما تاثیر این موضوعات را در سطح‌های بعدی آموزش سنتور به‌خوبی درک می‌کنید و آموزش سنتور را به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی یاد می‌گیرید.

آیا آموزش مجازی سنتور ممکن است؟

با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه شدن افراد در خانه، آموزش مجازی رشد بی‌سابقه‌ای داشت و می‌توان گفت که تقریبا برای هر مبحث و موضوعی، دوره‌های آموزش مجازی آن را می‌توانید پیدا کنید. در این بین، آموزش مجازی موسیقی و آموزش مجازی سنتور نیز دیده می‌شود؛ اما آیا آموزش مجازی سنتور می‌تواند جایگزین مناسبی برای آموزش حضوری آن باشد؟

قطعا خیر. در آموزش مجازی سنتور، استاد تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند روی نحوه عملکرد و نواختن شما نظارت داشته باشد و در صورت اشکال، آن را به شما تذکر دهد؛ از این رو ممکن است که در برخی از موارد، در همان ابتدای کار، اشتباه کنید و این اشتباه به یکی از عادت‌های شما تبدیل شود که تغییر دادن آن در آینده بسیار دشوار باشد.

از این رو، معمولا توصیه می‌شود که در صورتی که قطد آموزش سنتور را دارید، حتما آن را با دوره‌های حضوری شروع کنید تا از ابتدا و پایه، به صورت اصولی آن را بیاموزید و اشکالات خود را رفع کنید؛ اگر فرصت حضور در کلاس‌های حضوری سنتور را ندارید، می‌توانید پس از چند ترم، آن را به صورت مجازی ادامه دهید؛ اما توجه داشته باشید که کیفیت آموزش حضوری چندین برابر آموزش مجازی سنتور خواهد بود.

آموزش پیانو این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که نواختن پیانو را بیاموزند و اوقات فراغت خود را با تمرین پیانو پر می‌کنند؛ در این بین، بسیاری از والدین نیز دوست دارند که فرزندشان نواختن پیانو را بداند؛ از همین رو، در همان سنین کودکی او را به کلاس پیانو می‌فرستند.

آموزش سنتور

آموزش سنتور چقدر طول می‌کشد؟

یکی اس سوالات متداول علاقه‌مندان به یادگیری و‌آموزش سنتور، این است که آموزش سنتور چقدر طول می‌کشد و معمولا چه مدت بعد آموزش سنتور می‌توان قطعات مختلف را نواخت. آموزش سنتور در سطح مقدماتی حدود ۳ الی ۴ ماه طول می‌کشد؛ البته این مدت زمان به استعداد فرد، تمرین و مهارت استاد نیز بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰٪ تخفیف!

           ثبت نام کلاس‌های

         پیانو، گیتار، هنگ‌درام،             ویلن، تنبک، موسیقی                کودک و نقاشی

برای روزهای    پنج‌شنبه!

درخواست ثبت نام

اسکرول به بالا